Návštěva dějište MS 2017 - Sundsvall
4.8.2016Luboš Přibyl
V rámci expedice NORDKAPP 2016 jsme se na trase ve Švédsku zastavili na průzkumnou návštěvu v dějišti Mistrovství světa 2017 ve Sundsvallu. Krásný sportovní biatlonový areál právě v týdnu před naší návštěvou získal nový asfaltový povrch na všech hlavních okruzích a tak se zde proháněli nejenom běhající jedinci, ale i jezdci na kolečkových lyžích z nichž někteří využívali velkou střelnici se 27 střeleckými stavy. Okolí areálu je určitě zajímavé, mírně náročné mírně zvlněné lesní porosty s porostem borůvčí se střídá s písčitými mýtinami. Náročnějšími jsou rozsáhlejší prostory s těžko prostupnými hustníky a menší kamenitá pole na vrcholcích jednotlivých kopečků s množstvím menších mělkých jam.
V rámci naší návštěvy se nám věnovala s prohlídkou hlavní pořadatelka Paulina Tomasdotter, za což jí patří veliký dík.
Měli jsme k dispozici aktuální ukázkové mapy zdejší krajiny a mohli jsme si i vyzkoušet zdejší areál pevných kontrol.
Sundsvall je už nyní určitě připraven na tuto velkou soutěž.
Doufám, že zájemce neodradí vzdálenost cca 1600 km od České republiky. Cesta je takřka celá po ideální dálnici.
Takže neváhejte a už nyní plánujte.
Na viděnou v srpnu 2017 v Sundsvallu.

Nějaké další fotografie najdete ve fotoalbu.
Mistrovství světa 2016 – Jáchymov
10.7.2016Luboš Přibyl
Již podruhé v krátké historii hostila Česká republika Mistrovství světa v orientačním biatlonu.

Začátkem července se v biatlonovém areálu Eduard v Jáchymově utkalo více než 120 závodníků ze sedmi zemí o tituly Mistrů světa.
Jako tradičně se o nejvyšší pocty v elitních kategoriích mužů a žen podělily skandinávské velmoci. Poprvé se však na medailové pocty v těchto kategoriích dostala zástupkyně České republiky. Adéla Burdová získala ve sprintu stříbrnou medaili.
Gratulujeme!!

V ostatních veteránských a juniorských kategoriích se našim zástupcům také dařilo a získali jsme celkem 16 medailových umístění. Tituly mistrů světa získali David Nehasil v kategorii M35 ve sprintu i v klasice, Zuzana Nehasilová W45, Vladislav Nehasil M45, Josef Petr M50 a Oldřich Přinda M65 – všichni ve sprintu. Nejúspěšnější výpravou bylo Finsko se ziskem 27 medailí, druhé bylo Švédsko s 23 medailemi a třetí Dánsko s 21 medailemi.
Celé Mistrovství světa provázela příjemná atmosféra a všechny problémové okamžiky se podařilo vyřešit. Toto vše by se určitě nedalo uskutečnit bez pomoci partnerů akce. Generální partnerem akce byla HUDYsport a.s. V rámci organizace spolupracovali s Českým orientačním biatlonem sportovní subjekty město Jáchymov, KONKORDIA Děčín, Stopa Praha, Rover Praha a KB Jáchymov. Dále se na akci podílela spousta dobrovolných organizátorů. Všem těmto patří obrovský dík. Děkujeme !!

Závěr šampionátu pak probíhal v předání symbolické štafety dalšímu pořadatelskému místu Mistrovství světa v orientačním biatlonu 2017 a to švédskému Sundsvallu.

Nashledanou za rok ve Švédsku.
Mistrovství světa 2016 Jáchymov
8.7.2016Luboš Přibyl
Připravujeme závěrečnou zprávu ...

První fotografie jsou ve fotogalérii.

Konečné výsledky SPRINT a KLASIKA ve výsledcích, ŠTAFETY prozatím bez střelby budou ještě dnes večer.

Mezičasy budou následovat.
Archiv...
Administrace | Martin Přibyl (2012-2014) | ununik[@]gmail.com | CZECH BIATHLON ORIENTEERING
Aktuality:
20.9.2016
Vzhledem ke kolizím termínů se M ČR v BOBu 2016 nejspíše konat nebude, rozhodnutí do konce týdne, sledujte stránky
14.8.2016
Předběžný termín M ČR je 22.října 2016

Začátkem září sledujte informace.
Info k akcím: